Paweł Łoziński uvádí

V době, kdy jeho nejnovější Film z balkónu objíždí festivaly po celém světě, vám přinášíme výběr z tvorby polského dokumentaristy Pawła Łozińského.

Stejně jako v případě jeho nejnovějšího filmu, který natočil z balkonu, jsou i náměty Łozińského zdánlivě jednoduché. Názvy filmů vypovídají, že se často věnuje těm nejskromnějším tématům a nachází ty nejhlubší objevy. Dokument o vztahu Łozińského a jeho otce, filmaře Marcela Łozińského, se jmenuje Otec a syn. Snímek o ukrajinské gastarbeiterce, která se živí domácím úklidem je Paní z Ukrajiny. Rozhovory mezi onkologickými pacienty, kteří podstupují chemoterapii, přináší Chemoterapie.

Lokace, někdy jen samotné místnosti, jsou dějištěm jeho tvorby; z tak omezeného prostředí dokumentaristé nečerpají běžně. Například film Nemáš ani zdání, jak moc tě mám ráda se celý odehrává na uzavřeném terapeutickém sezení mezi matkou a dcerou. Stejně funguje v Inventarizaci židovský hřbitov, který je sám o sobě velkým tématem filmu: téměř metaforickým místem pro rozjímání a vyrovnávání se s napůl pohřbenou minulostí.

Všechny filmy uvádíme v původním znění s anglickými titulky.

Ve spolupráci s

  • MDAG

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít