Fikce nebo realita?

Hranice mezi hranou a dokumentární kinematografií byla vždy neostrá. Dokumentární i hrané filmy pracují se stejnou paletou vyjadřovacích prostředků. A v obou případech jde především o to zaznamenat a vyjádřit část subjektivní pravdy. Na samotných tvůrcích pak je, aby si z bohatého rejstříku filmového jazyka vybrali to, s čím umí nejlépe pracovat. Jsou to filmy, které nás udržují v ostražitosti, a ty máme rádi.

Pozoruhodný Filmařův dům je inscenovaným pomalým sitcomem.

107 matek Petera Kerekese je zas mistrovsky vybalancovaný mix dokumentárního portrétu a sociálního dramatu.

Ve filmu Touch Me Not se režisérka vydává na riskantní cestu osobního průzkumu intimity.

Holka Ferrari Dino Jana Němce je dalším autorským dokumentem na pomezí experimentu a hraného eseje.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít