Ochutnávka debutů na FID Marseille

Pomalu se blíží významný francouzský festival FID Marseille, proto jsme se spolupráci s organizátory připravili selekci nejoriginálnějších debutů současných dokumentaristů.

Režiséři Rania Rafei and Raed Rafei ve filmu 74, la reconstitution d'une lutte ukazují rok 2011: uprostřed arabského jara se Rania a Raed Rafei rozhodnou s odstupem zhodnotit současnou situaci ve světle tehdejší doby, která byla obtěžkána nadějí, ale i předzvěstí občanské války. Režisér Lebrun ve snímku Crazy Quilt představuje dvě mladé dívky, které si spolu dopisují. Jedna pochází ze zemědělského a hornického kraje Pas-de-Calais a ta druhá z Yorkshire, rodného kraje sester Brontëových. Jejich dopisní přátelství jim vydrželo padesát let. Chtějí stále ještě sdílet své vzpomínky?

Filmy můžete streamovat od 3. do 9. června ZDARMA!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít