Queer filmy

Výběrem hraných i dokumentárních filmů s tématy LGBTQIA+ se hlásíme k respektování rozmanitosti. Objevování vlastní identity, sebepřijetí, otevřenost vůči druhým lidem a přijetí jejich odlišnosti jsou témata, která hýbou dnešním světem. Nahlédněte do křehkých výpovědí, objevujte různost genderových a sexuálních identit, podívejte se na výběr těch nejzajímavějších queer filmů. Happy Pride!

V programu vám představujeme oceňovaný brazilský film NeonBoy, který získal dvě ceny na Berlinale o tanečníkovi ve virtuálních chatroomech. Léto v Kreuzbergu je něžný a zároveň dynamický coming-of-age film s neopakovatelnou atmosférou Berlína. Autenticitou a emocemi nabitý snímek Matthias a Maxim vypráví o platonické lásce a přátelství. Tragikomická dokumentární roadmovie Zákon lásky sleduje cestu zákona, který zajistí manželství všem bez ohledu na jejich sexuální orientaci. A snímek Štěstí si klade otázku, jestli může láska přežít tam, kde se za ni platí...

Ve spolupráci s

  • prague_pride_2022

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít