Babí léto

Není, kdo by si nevšiml. Příroda se začala nápadně vybarvovat. Podzimní náladu vám přinášíme v pestrém výběru filmů, které pro toto krásné období doporučujeme. Není náhoda, že sezóna přeje filmům, které se odehrávají v přírodě, jsou o přírodě nebo svou atmosférou dotvářejí podzimní, jemně melancholickou atmosféru.

V observačním dokumentu Poslední podzim se můžete vydat na islandskou ovčí farmu, kam přijíždějí vnoučata majitelů, aby naposledy pomohly přihnat ovce z hor. Vzrušující výpravu za muflony, bobry, žabáky a dalšími plachými hrdiny lze prožít v Planetě Česko. Poetický film Zahrada Martina Šulíka je únikem z civilizace i křehkou komedií o tajuplném životě v zahradě. A pokud vás při procházkách fascinují houby, nechte se poučit o jejich obdivuhodné schopnosti přežít, vnímat a komunikovat ve švýcarském dokumentu Houba mluví.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít