J´aime francouzský film

Gratulujeme: Festival francouzského filmu slaví 25 let! Máme pro vás u té příležitosti výběr 25 francouzských filmů, kterými obohacujeme přehlídkový program. Jsou v něm filmy z letošního i předešlých ročníků, které jsme doplnili o oblíbené francouzské filmy z našeho katalogu.

Podívejte se na radostnou kultovní Amelii z Montmartru nebo se vydejte na cestu za odpuštěním v emocemi v nabité road movie Lola. Nenechte si ujít ani veselou návštěvu u Clauda a Marie Verneuilových, provinčních milovníků staré dobré Francie, kteří musejí překousnout naši rozvolněnou dobu ve snímku Co jsme komu udělali? nebo smyslný příběh zakázané lesbické touhy z 18. století Portrét dívky v plamenech.

Doporučujeme i jeden z nejsledovanějších dokumentů online verze festivalu v roce 2020, „filmovou fresku“ Žena, dokumentární klasiku Všichni možní sběrači a já Agnès Vardové nebo filmovou meditaci Bez slunce Chrise Markera.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít