31. Český lev

Už tradičně vás zveme ve spolupráci s ČFTA na přehlídku nejlepších českých filmů uplynulého roku. Až do 17. března u nás můžete vidět pohromadě 17 snímků 31. Českého lva, včetně těch vítězných. Pokud si chcete připomenout slavnostní ceremoniál v Rudolfinu, nabízíme záznam přenosu předávání 31. Českých lvů v Rudolfinu.

Celovečerní hraný film Němá tajemství obdržel dva České lvy za scénář Alice Nellis a výkon Mileny Steinmasslové ve vedlejší roli. Černé komedii s hororovými prvky Přišla v noci přisoudili akademici také dvě sošky za nejlepší režii pro Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara a pro Simonu Pekovou za nejlepší herečku v hlavní roli. Jan Hecht byl oceněn za krátký film Atestace o stavu českého zdravotnického systému a za Všechno dobře dopadne - dokumentární esej fascinovanou včelami - získal Lva Miroslav Janek. Nestatutární Cenu Magnesia za nejlepší studentský film obdržela Daria Kashcheeva, režisérka animovaného snímku Electra. Za mimořádný počin v oblasti audiovize byla oceněna Agnieszka Holland a Šárka Cimbalová za angažovaný koprodukční film Hranice.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít