Die Doku

Festival Das Filmfest nabídne i letos v oblíbené sekci Die Doku kvalitní dokumenty. Jako pozvánku na ně nabízíme jejich trailery. A pozor - streamovat můžete i kinohit Meine Keine Familie. Do 19. října na DAFilms.cz!

Silný emocionální snímek Meine Keine Familie pohnul diváky napříč Evropou a velký úspěch měl například i na festivalu v Karlových Varech. Rakouský tvůrce Paul-Julien Robert jeho prostřednictvím rozkrývá skutečnou podobu života v jedné z největších evropských komun - akcionistů. Její členové vyznávali společné vlastnictví, volnou lásku a především značně kontroverzní způsob výchovy dětí. Režisér byl jedním z nich, takže film je zároveň autobiograficky pojatým pátráním po jeho biologickém otci.

Na letošním Das Filmfestu, který proběhne v Praze od 19. do 23. října a v Brně od 31. října do 3. listopadu, pak můžete zhlédnout další silné dokumentární filmy. Snímek Carl Lutz - Zapomenutý hrdina vypráví neuvěřitelný příběh muže, jenž během 2. světové války zachránil více než 60 000 maďarských Židů. Intimní filmový pomník člověka, myslitele a malíře představuje film Dürrenmatt - Příběh lásky. Na budoucnost lidské reprodukce se zaměřuje dokument s příznačným názvem Future Baby. Snímek Overgames pak vypráví o veselých i vážných hrách, o terapii převýchovy a sebe-převýchovy, stejně jako o historii myšlenky permanentní revoluce.

Nalaďte se na Das Filmfest s námi!

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít