Zimní nadílka českých dokumentárních filmů

Za 100 Kč můžete mít nyní výběr 8 dokumentů, které byly do kin uvedeny v letošním roce. A přístup k 1500 dalším snímkům z celého světa. Vážení přátelé, nezapomeňte, že ideální dárek může člověk dát nejen svým intelektuálním přátelům, ale i sám sobě.

Stále rostoucí nadílka filmových perel roku 2016 od portálu DAFilms.cz obsahuje hvězdné a divácky oblíbené snímky jako Zkáza krásou Heleny Třeštíkové nebo zcela čerstvou dokumentární gangsterku Zákon Helena Petry Nesvačilové. "Chtěli jsme dát prostor jak velkým tvůrcům, tak talentovaným debutantům, " vysvětluje Diana Tabakov, kurátorka dokumentárních filmů portálu DAFilms.cz. Speciální dárkový výběr tohoto online dokumentárního kina proto zahrnuje snímky zavedených autorů (např. Páru nad řekou Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa), stejně tak jako talentovaných debutantů (Nebezpečný svět Rajka Dolečka Kristýny Bartošové či Českou cestu Martina Kohouta). "Jedná se o filmy, které mají aktuálně premiéru v českých kinech nebo ty, které už v distribuci momentálně nejsou, ale víme, že diváci o ně mají stále zájem," vysvětluje Tabakov.

Dafilms.cz je portál pro online distribuci autorských dokumentárních filmů, který už 10 let vybírá ty nejvýznamnější tituly pro publikum z celého světa. Zimní nadílku českých dokumentárních filmů však cílí především na české publikum. "Každý rok se do kinodistribuce uvede okolo patnácti českých dokumentů. Prostřednictvím naší speciální nabídky představujeme na jednom místě esenci toho nejlepšího a nejpodstatnějšího, co v této tvůrčí oblasti v Čechách vzniká," vysvětluje tým DAFilms.cz. Zajímavé je, že se v drtivě většině jedná o portréty… "V tomto roce se dokumentaristé zabývají především osobnostmi, které sváděly boj mezi dobrem a zlem, což je příklad Zkázy krásou a Zákonu Helena," doplňuje Tabakov. A dodává, že dokumentaristé se také ohlížejí za nedávnou minulostí, kterou poznávají prostřednictvím silných postav. "To vidíme například ve snímcích Rino či Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Netvrdím však, že jde o nový trend dokumentu. Lokální tvorba je rozmanitá stejně jako její autoři a v naší nabídce představujeme jak tvůrce, kteří svou metodu už našli, tak ty, které chceme v budoucí tvorbě podpořit“, uzavírá tato mezinárodní expertka.

Součástí virtuálně hmatatelného dárkového balení dokumentárních filmů se po své premiéře na Famufestu stane i multiportrét Všichni mají pravdu? Karel Floss a ti druzí Heleny Všetečkové. "Není bez zajímavosti, že tento festival letos ovládly dokumenty. Z pětadvaceti soutěžních filmů se prezentuje osm dokumentárních a z toho tři celovečerní. Mezi nimi i Zákon Helena," ozřejmuje producent tohoto snímku Mikuláš Novotný. Dokumenty i díky zájmu o zpravodajství prostě táhnou. Jak diváky, tak tvůrce. A právě proto jako bonus pro všechny jejich příznivce připravilo oblíbené online dokumentární kino DAFilms.cz zdarma i kratší a poeticky laděný snímek Květy Přibylové Stopy, střepy, kořeny.

Hezkou podívanou!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít