15 let s Ex Oriente Film

Oslavte s námi 15 let středoevropské a východoevropské kinematografie pod záštitou Ex Oriente Film, mezinárodního workshopu zaměřeného na kreativní vývoj a financování autorských dokumentárních filmů.

K letošnímu výročí jsme v rámci naší spolupráce s Institutem dokumentárního filmu, který stojí za jeho organizací, připravili výběr toho nejzajímavějšího, co kdy touto prestižní dílnou prošlo.

Devět kritikou oceňovaných snímků, mezi kterými nechybí festivaloví vítězové či snímek nominovaný na Oscara, vás provedou filmovým regionem, v němž v posledních letech vzrušujícím způsobem narůstá energie nesrovnatelná se zbytkem Evropy.

Za posledních 15 let prošlo tréninkovým programem Ex Oriente Film již přes 160 filmů. Jeho cílem je zvýšit potenciál mezinárodních koprodukcí a pomoci dokumentům uspět na mezinárodní úrovni. Intenzivní workshop vedou významní odborníci na poli dokumentárního filmu, kteří filmaře inspirují a vyzývají k tomu, aby tvořili inovativní a pronikavá díla.

Institut dokumentárního filmu podporuje východoevropský a středoevropský autorský dokumentární film již od roku 2001. Začínajícím i zkušeným režisérům pomáhá s průpravou, financováním, propagací, vytvářením kontaktů a prezentací projektů, učí je získat mezinárodní pozornost a uspět při koprodukcích, výjimečné projekty pak odměňuje cenami a dalšími příležitostmi.

Slavíme až do 21. května!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít