Best of DAS Award online

K desátému výročí DAS Award, ceny udělované sedmi evropskými dokumentárními festivaly, jsme pro vás připravili výběr z nominovaných snímků z loňské dekády. Jaká témata a jaké dokumentární přístupy volili autoři filmů? Jakým vývojem prošel dokumentární film za posledních deset let? Podívejte se sami!

Vítězem letošního ročníku se stal snímek Taste of Cement (Chuť cementu), který je mezi patnáctkou filmů nominovaných na Evropskou filmovou cenu a již získal hlavní ocenění na švýcarském festivalu Visions du Réel. Podívejte se na rozhovor s režisérem Ziadem Kalthoumem.

Nyní se můžete podívat například na letošní nominovaný snímek Spectres Are Haunting Europe (Strašidla obcházejí Evropu), loňského vítěze MFDF Ji.hlava o uprchlickém táboře v řeckém Idomeni a snaze jeho obyvatel o zachování své důstojnosti. O syrské krizi vypráví také Haunted (Prokletí) režisérky Liway Yazji. Ta sleduje devět Syřanů, kteří se rozhodují, zda uprchnout, kdy odejít a co vše ve svém domově nechat. Illusion, vítěz divácké ceny Doclisboa 2015, nabízí pohled na divadelní inscenaci textů světoznámého básníka Federica Garcíi Lorcy.

Jaké filmy byly letos na cenu nominované? Jak funguje DAS Award? Všechny informace naleznete zde.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít