Doc Alliance Selection Award 2017: Jubilejní desátý ročník představuje nominované

Nezávislá platforma sdružující sedm dokumentárních festivalů, Doc Alliance, již od roku 2008 uděluje cenu Doc Alliance Selection Award. Ta je tradičně udělována nejlepšímu dokumentu uplynulého roku. Festivaly i letos vybraly sedm zásadních autorských dokumentů, jež stojí za pozornost a jež mohou získat hlavní cenu. Spolu s oceněním získá režisér filmu také finanční odměnu 5000 eur.

Každý ze zúčastněných festivalů nominoval jeden snímek, jejž považuje za hodný pozornosti. Výběr sedmi soutěžních snímků se soustředí v první řadě na filmové prvotiny začínajících autorů, jejichž tvorbu bychom rozhodně neměli přehlédnout. Zúčastněné festivaly zároveň nominují jednoho domácího filmového kritika, jenž se zapojí do finálního rozhodování.

Doc Alliance je tvůrčí partnerství sedmi dokumentárních festivalů: CPH:DOX, Doclisboa, Docs Against Gravity FF, DOK Leipzig, FIDMarseille, MFDF Ji.hlava a Visions du Réel. Cena představuje společně s online dokumentárním portálem DAFilms.com klíčový projekt sdružení, jež si klade za cíl rozvoj spolupráce mezi filmovými festivaly, podporu kvalitních dokumentárních projektů i hledání nových řešení jejich veřejné prezentace.

Nominované filmy pro rok 2017:
95 and 6 to Go, režie: Kimi Takesue (nominace Doclisboa)
Convictions, režie: Tatyana Chistova (nominace DOK Leipzig)
Childhood, režie: Margreth Olin (nominace CPH:DOX)
Spectres Are Haunting Europe, režie: Maria Kourkouta, Niki Giannari (nominace MFDF Ji.hlava)
Taste of Cement, režie: Ziad Kalthoum (nominace Visions du Réel Nyon)
Those Shocking Shaking Days, režie: Selma Doborac (nominace FIDMarseille)
When Will This Wind Stop, režie: Aniela Astrid Gabryel (nominace Docs Against Gravity)

Členové poroty 2017:
Denise Bucher (FRAME)
Jakub Demianczuk (Dziennik. Gazeta Prawna)
Nanna Frank Rasmussen (Jyllands-Posten)
Francisco Ferreira (Expresso)
Jiří Anger (Iluminace)
Luc Chessel (Libération)
Hanne Biermann (Kreuzer Leipzig, mephisto 97.6)


Rozhovor s vítězem Doc Alliance Selection 2015 Abbasem Fahdelem – Homeland (Iraq Year Zero).

Rozhovor s vítězem Doc Alliance Selection 2014 Andrém Valentimem Almeidou – The Quest of the Schooner Creoula.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít