Retrospektiva Claire Simon

Francouzská režisérka, kameramanka a herečka často balancuje na hraně dokumentu a fikce. Na svých filmech se často podílí také jako scenáristka a střihačka. Postavami jejích filmů jsou pravidelně ženy, teenageři či imigranti, jejichž příběhy dostává do popředí. Pro svou snahu zkoumat realitu detailně a ze všech úhlů bývá Claire Simon řazena k tradici cinéma vérité.

Online retrospektiva je připravena ve spolupráci se švýcarským festivalem Visions du Réel a univerzitou ECAL. Přímo navazuje na filmovou retrospektivu, kterou režisérce během svého letošního ročníku připravil Visions du Réel (13. – 21. 4. 2018). Simon na festivalu obdržela cenu Prix Raiffeisen Maître du Réel.

Le temps de la rétrospective est arrivé!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít