Taiwan Docs: nejlepší tchajwanské filmy

Jaké dokumenty se natáčí na Tchaj-wanu? Pojí tvůrce podobná témata, nebo mají široký rozptyl? Společně s Taiwan Docs vám následující dva týdny představíme výběr z nejnovějších krátkých a středometrážních tchajwanských dokumentů, které byly zároveň promítány na prestižních zahraničních filmových festivalech.

Pohled na Tchaj-wan zvenčí nabízí Home Abroad, osobní esej režiséra, který studuje v Bruselu a zkoumá tak svoji identitu a kulturu v kontrastu k evropské mentalitě. MATA - The Island's Gaze naopak ukazuje pohled na obyvatele Tchaj-wanu zvenčí, skrz objektiv skotského fotografa Johna Thomsona, který zemi navštívil v 19. století. Letter #69 představuje období tzv. bílého teroru na Tchaj-wanu a vězeňkyni Shi Shui-huan, jež byla uvězněna a popravena za ukrývání svého bratra. Ve vězení stihla napsat právě 69 dopisů svým blízkým, které jsou tak jediným reliktem z jejího života. Režisérka Hsu Ya-ting nás ve svém krátkém filmu The River vtahuje do svého niterného zážitku – těhotenství a porodu. Jak se žena vyrovnává, fyzicky i psychicky, s novou rolí? Poslední snímek v našem výběru, In Memory of the China Town, zachycuje proměny města Tainan, které se od 70. let změnilo k nepoznání. Jak urbanistické zásahy proměňují lidi, kteří v dané čtvrti bydlí?

Objevujte s námi až do 19. srpna příběhy z Tchaj-wanu ve speciálu připraveném spolu s Taiwan Docs.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít