Získejte roční předplatné se 40% slevou pouze do 29. března

Festivalový speciál: Visions du Réel slaví 50 let

Přijměte naše pozvání do švýcarského Nyonu, kde v dubnu proběhl jubilejní padesátý ročník festivalu Visions du Réel! V tradičním festivalovém speciálu jsme pro vás letos připravili narozeninový výběr nejzajímavějších filmů z programu. Festival požádal své předchozí ředitele, Luciana Barisoneho, Jeana Perreta, Eriku de Hadeln a Moritze de Hadeln, aby vybrali své osobní favority mezi filmy z minulých ročníků . Podívejte se online na výběr přímo od těch nejpovolanějších – ředitelů festivalu v Nyonu!

V letošním roce se na festivalu promítaly také tři české filmy: The Sound Is Innocent režisérky Johany Ožvold, Kiruna – překrásný nový svět režisérky Grety Stocklassy a Letní hokej Rozálie Kohoutové a Tomáše Bojara.

O festivalu: Visions du Réel je mezinárodní festival zaměřený primárně na dokumentární filmy. V roce 2019 probíhá jubilejní padesátý ročník. Jako jeden z mála švýcarských filmových festivalů představuje většinu filmů ve světové či mezinárodní premiéře. Nabízí také jedinečnou příležitost setkat se s režiséry, kteří se účastní vždy prvního promítání svého filmu. Festival je rovněž odrazovým můstkem pro mladé talenty. Kromě pestrého programu nabízí masterclasses, debaty s filmovými režiséry, setkání s profesionály a mnoho dalších kulturně mediačních aktivit. Vedle samotného festivalu pořádá v rámci Visions du Réel on Tour celoroční projekce dokumentárních filmů po celém Švýcarsku.

Vybrané filmy

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.