Festivalový speciál: Visions du Réel slaví 50 let

Přijměte naše pozvání do švýcarského Nyonu, kde v dubnu proběhl jubilejní padesátý ročník festivalu Visions du Réel! V tradičním festivalovém speciálu jsme pro vás letos připravili narozeninový výběr nejzajímavějších filmů z programu. Festival požádal své předchozí ředitele, Luciana Barisoneho, Jeana Perreta, Eriku de Hadeln a Moritze de Hadeln, aby vybrali své osobní favority mezi filmy z minulých ročníků . Podívejte se online na výběr přímo od těch nejpovolanějších – ředitelů festivalu v Nyonu!

V letošním roce se na festivalu promítaly také tři české filmy: The Sound Is Innocent režisérky Johany Ožvold, Kiruna – překrásný nový svět režisérky Grety Stocklassy a Letní hokej Rozálie Kohoutové a Tomáše Bojara.

O festivalu: Visions du Réel je mezinárodní festival zaměřený primárně na dokumentární filmy. V roce 2019 probíhá jubilejní padesátý ročník. Jako jeden z mála švýcarských filmových festivalů představuje většinu filmů ve světové či mezinárodní premiéře. Nabízí také jedinečnou příležitost setkat se s režiséry, kteří se účastní vždy prvního promítání svého filmu. Festival je rovněž odrazovým můstkem pro mladé talenty. Kromě pestrého programu nabízí masterclasses, debaty s filmovými režiséry, setkání s profesionály a mnoho dalších kulturně mediačních aktivit. Vedle samotného festivalu pořádá v rámci Visions du Réel on Tour celoroční projekce dokumentárních filmů po celém Švýcarsku.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít