V síti KineDok

Kvalitní autorské dokumenty, promítání mimo prostory kina, setkávání tvůrců a diváků. To vše nabízí v sedmi evropských zemích alternativní distribuční síť KineDok. Ještě než vyrazíte na film do galerie, kavárny, baru nebo továrny, podívejte se online, jaké dokumenty můžete od KineDoku čekat.

Promítání na netradičních místech dodává filmům nový rozměr, ale hlavně oslovuje nové komunity a otevírá diskuzi o společných tématech. O klimatické krizi viděné z africké perspektivy vypovídá dokument Děkujeme za déšť. Z osobního příběhu keňského farmáře Kisilu pozorujeme, že jeho problémy s neúrodou způsobené extrémními výkyvy počasí se nás dotýkají více, než se zdá. Naopak problémy s nadúrodou řeší rumunští farmáři ve snímku Zelí, brambory a další démoni. Režisér Serban Georgescu se proto rozhodne prožít rok v této vesnici jako farmář a zjistit, jestli přece jenom nemá tato bezvýchodná situace nějaké řešení. V odlehčeném tématu filmu Funne: Sea Dreaming Girls pak sledujeme skupinu babiček ze severoitalské vesničky v horách, které touží poprvé v životě spatřit moře. Aby na cestu sehnaly dostatek peněz, tak se rozhodnou nafotit kalendář, v němž stanou jako modelky.

Projekt KineDok pomáhá zprostředkovat promítání autorských dokumentů na velkém plátně v netradičních prostorech. Působí v České republice, Slovensku, Bulharsku, Maďarsku, Norsku, Rumunsku a Chorvatsku. Nově mohou diváci sledovat filmy odkudkoliv online díky spolupráci s DAFilms.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít