Festival Verzio: Současné Maďarsko

Filmový festival Verzio každoročně představuje dokumentární filmy s důležitými společenskými a politickými tématy, kterým média nevěnují dostatek pozornosti. Společně s festivalovými dramaturgy jsme pro vás vybrali výrazné maďarské filmy, které otevírají palčivé otázky nejen v této zemi, ale svou aktuálností rezonují i po celé Evropě.

Sociální nerovností ve společnosti se zabývá film The Pastor of Mandák House, v němž místní luteránská pastorka přináší naději lidem žijícím v jedné z nejchudších čtvrtí Budapešti. Ve filmu Ghetto Balboa se svérázný trenér a zároveň bývalý člen budapešťské mafie Misi snaží uchránit své žáky před problematickou budoucností, která chlapce v této odloučené oblasti často potkává. Hlavní hrdina Zoli se proto vydává se svým trenérem za kariérou profesionálního boxera.

Festival Verzio je největším dokumentárním festivalem v Maďarsku, který se každoročně v listopadu odehrává v Budapešti a následně s ozvěnami i v dalších maďarských městech. Pořadatelé se snaží otevřít diskuzi o lidských právech pro širokou veřejnost. Během workshopů, masterclass a diskuzí po filmech se zároveň snaží vytvářet dialog mezi diváky a tvůrci dokumentárních filmů.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít