Festival Focus: Trieste FF

Objevte obrazy, zvuky a chutě střední a východní Evropy. Severoitalský festival Trieste i v letošním online ročníku představuje nové talenty a nebojácné tvůrce. To platí i pro tento programový speciál, který jsme pro vás sestavili ve spolupráci s kurátory festivalu. Čekají vás dokumentární filmy, které zaútočí na všechny vaše smysly a zároveň vám budou vizuálním potěšením pro vaše oči.

Ačkoliv hlavní část festivalového programu tvoří hrané filmy, velkou pozornost si zaslouží dokumentární sekce. Pomocí dokumentárního filmu dotváří festivaloví dramaturgové celistvý pohled na země, které v minulosti od západní Evropy oddělovala železná opona. Jedinečný pohled na oblast východního Německa nabízí loňský soutěžní film Domov je prostor v čase německého filmaře a dramatika Thomase Heiseho. V téměř čtyřhodinovém esejistickém filmu skládá mozaiku rodinných příběhů, které neblaze ovlivnily události druhé světové války a následný život pod nadvládou komunistické moci. Na příkladu Gerharda Gundermanna, jenž byl známý jako hornický Bob Dylan, sleduje režisérka Grit Lemke příběh jednotlivce, který si pomocí hudby snažil najít svou cestu životem ve východním Německu. Ve filmu Coal-Country Song. Gundermann se seznámíte s jeho texty a songy, které se později staly zástupným hlasem východních Němců.

Výběr výrazných filmů z minulého ročníku festivalu doplňují i nejnovější filmy z letošního programu, které jsou dostupné především pro italské diváky. Kurátorský program uvádíme od 25. ledna do 7. února.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít