Adéla Komrzý (Česká republika)

Adéla Komrzý se narodila v roce 1992. Na filozofické fakultě Univerzity Karlovy začala studovat Dějiny umění a následně přešla ke studiu Dokumentární tvorby na FAMU. Jako asistentka produkce pracovala na TV miniserii Hořící keř (r. Agnieszka Holland). V roce 2018 byla vybrána do programu Berlinale Talents v rámci mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Ve stejném roce absolvovala stáž v oboru režie na filmové univerzitě Filmuniversitaet Babelsberg Konrad Wolf v Potsdam, Berlin. V roce 2019 byla vybrána s připravovaným dokumentárním filmem do programu IDFAcademy Summer School a IDFAcademy.

Za kapitolu ve filmovém pásmu Televizní oslava, kde dokumentuje jeden den programového ředitele České televize, získala v roce 2013 zvláštní uznání poroty FITES (Trilobit). Její bakalářský film Výchova k válce (součást autorského dokumentárního cyklu Český žurnál, producent Česká televize, Hypermarketfilm – Vít Klusák, Filip Remunda) měl premiéru v soutěžní sekci Česká radost na MFDF Ji.hlava 2016 a následně byl promítán v rámci mezinárodních dokumentárních festivalů (One World, DocLisboa, ZagrebDox, goEast a dalších.). Za film následně získala hlavní cenu Andreje “Nikolaje” Stankoviče.

Krátký film Absence reciprocity zranitelnosti, ztrát I rizik (2017) byl uveden v rámci soutěžní sekce Krátká radost na MFDF Ji.hlava. Dále byl uveden na Imagine Science Film Festival v New Yorku, Minsk international film festival Listapad a dalších.

Celovečerní dokumentární film Jednotka intenzivního života (2021) o paliativní péči si odnesl Zvláštní ocenění ze soutěže Na východ od Západu na festivalu v Karlových Varech.

Filmografie

 • Jednotka intenzivního života
  2021
 • Viva Video, Video Viva
  2018
 • Absence reciprocity zranitelnosti, ztrát i rizik
  2017
 • Výchova k válce
  2016
 • Co tě nezabije, to tě obrní
  2014
 • Hotel Atol****
  2013
 • Komu na tom záleží, kdo koho sežere
  2013
 • Televizní oslava
  2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít