Diskuze k Jednotce intenzivního života

Režie

07.12.2021, 17:00

Co znamená život? Že srdce bije a plíce dýchají? O filmu Jednotka intenzivního života diskutovaly s moderátorem Petrem Vizinou režisérka Adéla Komrzý a protagonistka MUDr. Kateřina Rusinová.

Režisérka Adéla Komrzý se českým divákům představila v roce 2019 s filmem Viva video, video viva o průkopnících československého videoartu. Ve stejné době začala natáčet film Jednotka intenzivního života, v němž po dobu tří let zaznamenávala Oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze.

Lékaři Ondřej a Kateřina se stali hlavní tváří nového přístupu k pacientům paliativní péče. Celý projekt slouží jako modelový příklad ostatním nemocnicím.

Diskuze, jejíž záznam si můžete přehrát, proběhla jako součást exkluzivní online premiéry filmu Jednotka intenzivního života, dostupného na naší platformě.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít