Veronika Lišková (Česká republika)

Veronika Lišková je dokumentaristka a režisérka. Vystudovala Katedru teorie kultury na FF UK (2006) a scenáristiku a dramaturgii na FAMU (2009). Její celovečerní debut Danielův svět byl v mezinárodní premiéře uveden v sekci Panorama na festivalu Berlinale a následně byl uveden na festivalech po celém světě (Cena diváků MFDF Ji.hlava 2014, Nominace na Cenu české filmové kritiky aj.). V roce 2015 získala Cenu Pavla Kouteckého za svůj krátký film Kohoutková. Momentálně dokončuje svůj druhý celovečerní dokument s pracovním názvem Návštěvníci a připravuje svůj hraný debut. Kromě svých autorských projektů pracuje jako kurátorka a dramaturgyně.

Filmografie

 • Kohoutková
  2015
 • Danielův svět
  2014
 • Trochu lepší svět
  2012
 • Dokud nás Bůh nerozdělí
  2011
 • Doteky tance
  2010
 • Mezičas
  2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít