Já, Olga Hepnarová

Režie
Rok
2016
Země
  • Česká republika
Délka
104min
Zvukové stopy
Titulky

Normalizační Praha, 10. července roku 1973. Dvaadvacetiletá žena jménem Olga Hepnarová si půjčuje nákladní automobil Praga a vyráží směrem k zastávce Strosssmayerovo náměstí. Tam přidává plyn a najíždí do skupiny třiceti lidí, přičemž osm z nich připraví o život. K masové vraždě se posléze přiznává a vysvětluje ji tak, že ztrestala bezcitnou společnost, která ji trýznila. O dva roky později dostává oprátku a stává se poslední ženou popravenou v Československu. Přesně, jak si přála. Režiséři Tomáš Weinreb a Petr Kazda se ve svém debutu zaměřují na několik klíčových let a momentů života jednoho osamělého člověka, aniž by z něj snímali vinu za bestiální zločin. Temné, chladné a odměřené drama, vystavěné mj. v dlouhých, pečlivě komponovaných záběrech, zaujme i výkonem polské herečky Michaliny Olszańské, jejíž Hepnarová je stejně neuchopitelná jako její čin. Černobílý snímek, premiérově uvedený na Berlinale, patří mezi nejvýraznější české tituly tohoto roku. KVIFF

Kolekce

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.
Tento film má teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme práva film nabízet ke zhlédnutí v zemi, ve které se momentálně nacházíte.
DAFilms je legální platformou, jejíž obsah je zpravidla přístupný po celém světě. Často však musíme respektovat územní omezení, které zadává majitel práv filmu. V některých zemích tedy není možné film spustit a tedy ani zhlédnout.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance