Okupace 1968 / EN

Režie
Rok
2018
Země
  • Slovensko
  • Bulharsko
  • Česká republika
  • Maďarsko
  • Polsko
Délka
131min
Zvukové stopy
Titulky

Dokumentární film představuje kolektivní projekt, který zobrazuje subjektivní pohled vojaků „spřátelených“ vojsk, jejich myšlenky, pocity a úlohy, které plnili po dobu okupace Československa v srpnu 1968. Hlavní otázkou filmu je, jak se človek zachová, když se ocitne v centru dění evropských dějin. Jakou roli sehrává individuální zodpovědnost, zachovaní si vlastních názorů a morálních zásad a jak se mění ve chvíli, kdy se voják rozhoduje mezi záchranou života a dodržovaním pravidel. Jak se cítili vojáci, které poslali do cizí země nastolit pořádek? Film se zaměřuje na výpovědi vojáků různých národností a hodností, zobrazuje svědectví obyčejných vojaků, ale i generálů. Kvůli zachovaní rozmanitosti názorů na toto téma, spolupracovalo na filmu pět režisérů z pěti zemí bývalé Varšavské smlouvy, které se zúčastnily okupace Československa v srpnu 1968.

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.
Tento film má teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme práva film nabízet ke zhlédnutí v zemi, ve které se momentálně nacházíte.
DAFilms je legální platformou, jejíž obsah je zpravidla přístupný po celém světě. Často však musíme respektovat územní omezení, které zadává majitel práv filmu. V některých zemích tedy není možné film spustit a tedy ani zhlédnout.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance