Jaroslav Kučera Zblízka

Režie
Rok
2019
Země
  • Česká republika
Délka
66min
Zvukové stopy
Titulky

Filmový portrét jednoho z nejvýznamnějších českých kameramanů.

V rámci režijní spolupráce dramaturga, scenáristy a režiséra Jakuba Felcmana a producenta Tomáše Michálka vznikl hodinový portrét slavného českého kameramana, nazvaný Jaroslav Kučera Zblízka. V dokumentu dávají prostor filmovým historikům, osobnostem z oboru, Kučerovým dětem Tereze a Štěpánovi i dalším lidem z kameramanova okolí, kteří se zamýšlejí nad jedinečností Kučerova díla, nad jeho místem v československé kinematografii a vlastně i nad dobou, v níž tento výjimečný umělec tvořil. Samozřejmou součástí jsou výňatky z filmů, na kterých se Jaroslav Kučera výrazně podílel a na kterých spolupracoval především s Vojtěchem Jasným a manželkou Věrou Chytilovou. Ty většinou korespondují s tím, co říkají experti. Objevné jsou ukázky z Kučerova režisérsko–kameramanského opusu, krátkého dokumentu Pražský hrad, a zejména z undergroundového snímku malíře a sochaře Jiřího Sozanského 1984 rok Orwella.

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.
Tento film má teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme práva film nabízet ke zhlédnutí v zemi, ve které se momentálně nacházíte.
DAFilms je legální platformou, jejíž obsah je zpravidla přístupný po celém světě. Často však musíme respektovat územní omezení, které zadává majitel práv filmu. V některých zemích tedy není možné film spustit a tedy ani zhlédnout.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.