Scéna z filmu Jaroslav Kučera Zblízka
Scéna z filmu Jaroslav Kučera Zblízka
Scéna z filmu Jaroslav Kučera Zblízka
Scéna z filmu Jaroslav Kučera Zblízka
Scéna z filmu Jaroslav Kučera Zblízka

Jaroslav Kučera Zblízka

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Filmový portrét jednoho z nejvýznamnějších českých kameramanů.

V rámci režijní spolupráce dramaturga, scenáristy a režiséra Jakuba Felcmana a producenta Tomáše Michálka vznikl hodinový portrét slavného českého kameramana, nazvaný Jaroslav Kučera Zblízka. V dokumentu dávají prostor filmovým historikům, osobnostem z oboru, Kučerovým dětem Tereze a Štěpánovi i dalším lidem z kameramanova okolí, kteří se zamýšlejí nad jedinečností Kučerova díla, nad jeho místem v československé kinematografii a vlastně i nad dobou, v níž tento výjimečný umělec tvořil. Samozřejmou součástí jsou výňatky z filmů, na kterých se Jaroslav Kučera výrazně podílel a na kterých spolupracoval především s Vojtěchem Jasným a manželkou Věrou Chytilovou. Ty většinou korespondují s tím, co říkají experti. Objevné jsou ukázky z Kučerova režisérsko–kameramanského opusu, krátkého dokumentu Pražský hrad, a zejména z undergroundového snímku malíře a sochaře Jiřího Sozanského 1984 rok Orwella.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít