V síti / 15+

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika 
  • Slovensko 
Délka
101min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tento film není vhodný pro diváky mladší 15 let.

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Pro diváky od 12 let je určena speciální verze filmu V síti: Za školou, která je zatím uváděna primárně pro školní projekce. Podívejte se také na samostatnou osvětovou preventivní stránku k filmu s edukačními materiály a videi pro mladé diváky, jejich rodiče nebo učitele.

Naše doporučení:

Dokumentární reality show Barbory Chalupové a Víta Klusáka se stala nejenom nejnavštěvovanějším filmem roku 2020, ale také divácky nejúspěšnějším dokumentem v české historii. Tři různé verze filmu vidělo v tuzemských kinech přes půl milionu diváků, víc než kterýkoliv jiný dokument uvedený ve zdejších kinech. Technicky vycizelovaný a emocionálně intenzivní film o sexuálních predátorech číhajících na internetu ocenili kromě diváků také odborníci. Získal jak Českého lva, tak Cenu české filmové kritiky.


Recenze filmu na dok.revue

Recenze filmu na cinepur.cz

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít