Scéna z filmu V síti / 18+
Scéna z filmu V síti / 18+
Scéna z filmu V síti / 18+
Scéna z filmu V síti / 18+
Scéna z filmu V síti / 18+
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

V síti / 18+

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
  • Slovensko
Délka
101min 
Zvukové stopy 

Tento film není vhodný pro diváky mladší 18 let.

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na internetu aktivně vyhledali a oslovili. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům navíc velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů.

Pro diváky od 12 let je určena speciální verze filmu V síti: Za školou, která je zatím uváděna primárně pro školní projekce. Podívejte se také na samostatnou osvětovou preventivní stránku k filmu s edukačními materiály a videi pro mladé diváky, jejich rodiče nebo učitele.

Naše doporučení:

Dokumentární reality show Barbory Chalupové a Víta Klusáka se stala nejenom nejnavštěvovanějším filmem roku 2020, ale také divácky nejúspěšnějším dokumentem v české historii. Tři různé verze filmu vidělo v tuzemských kinech přes půl milionu diváků, víc než kterýkoliv jiný dokument uvedený ve zdejších kinech. Technicky vycizelovaný a emocionálně intenzivní film o sexuálních predátorech číhajících na internetu ocenili kromě diváků také odborníci. Získal jak Českého lva, tak Cenu české filmové kritiky.


Recenze filmu na cinepur.cz

Recenze na A2.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít