Scéna z filmu Phim Viet Nam
Scéna z filmu Phim Viet Nam
Scéna z filmu Phim Viet Nam
Scéna z filmu Phim Viet Nam
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Phim Viet Nam

Režie
Rok 
2022
Země
  • Česká republika
  • Vietnam
Délka
64min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Pásmo Phim Viet Nam předkládá trojici filmů, které natočili mladí tvůrci vietnamského původu. Všechny filmy, oceněné na mezinárodních festivalech, spojuje vnější perspektiva talentovaných režisérů, kteří nahlížejí na kulturní tradice Vietnamu kritickým okem emigrace. Pásmo obohacuje trojice rozhovorů, ve kterých režisérka Diana Cam Van Nguyen, performerka viah a blogerka Do Thu Trang (ASIJATKA) sumarizují otázky spojené s identitou a generační propastí.

Milý tati (r. Diana Cam Van Nguyen): Suverénní kombinace animace a hraného filmu vykresluje nejen složitý vztah otce a dcery, ale i konflikt mezi tradicí a modernitou.

Nespatřená řeka (r. Pham Ngoc Lan): Meditativně laděný příběh o emigraci a složitých návratech.

Ticho (r. Pham Thien An): Téma domluvených sňatků i postavení žen uvnitř vietnamské společnosti.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít