Scéna z filmu Komu patří město?: Krakov
Scéna z filmu Komu patří město?: Krakov
Scéna z filmu Komu patří město?: Krakov
Scéna z filmu Komu patří město?: Krakov
Scéna z filmu Komu patří město?: Krakov
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Komu patří město?: Krakov

Režie
Rok 
2023
Země
  • Česká republika
  • Polsko
Délka
25min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Centrum nejnavštěvovanějšího města Polska je výrazně poznamenáno turistifikací, tedy přizpůsobováním města pro co nejvyšší objemy a pohodlí turistů. Následkem je často úplné vystěhování místních obyvatel z dané čtvrti, z důvodu nesnesitelného prostředí, jako je hluk a odpadky v ulicích, naprostá absence nočního klidu, podivná benevolence policie a vedení města, či mizení základní občanské vybavenosti. Obchody a služby ustupují podnikům pro turisty, zejména barům a hotelům. Bývalá herečka Alina Kamińska se stává radní a pokouší se tento proces zvrátit.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít