Scéna z filmu Český mír
Scéna z filmu Český mír
Scéna z filmu Český mír
Scéna z filmu Český mír
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Český mír

Režie
Rok 
2010
Země
  • Česká republika
Délka
89min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

V roce 2007 požádaly Spojené státy českou vládu o poskytnutí zázemí pro radarovou základnu, která se měla stát součástí programu protiraketové obrany. O americký radar se okamžitě rozpoutala společenská i mediální „válka“ v čele s vládním lobbistou Klvaňou na jedné straně a starostou Neoralem na straně druhé. O událostech, jež po tři roky plnily titulní strany novin, natočila dvojice dokumentaristů Vít Klusák a Filip Remunda provokativní sondu do nitra obou znepřátelených táborů.


Verze s francouzskými, španělskými, ruskými a srbskými titulky je dostupná pouze ve formátu DVD ke stažení.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít