Jerusalem Moments - Ghetto Town

Režie
Rok
2009
Země
  • Izrael
Délka
11min
Zvukové stopy
Titulky

Osm mladých izraelských a palestinských režisérů v sedmi dokumentech zachycuje, jak se žije v Jeruzalémě v kontextu izraelsko-palestinského konfliktu. Odvážně se pouštějí do choulostivých a výbušných témat a nabízejí osobní i politický pohled na realitu dnešního Jeruzaléma.

Uprchlický tábor Shu’afat se nachází na okraji Jeruzaléma. Jeho obyvatelé sice mají jeruzalémské identifikační průkazy, od města je však dělí zeď a kontrolní stanice, a tak zůstávají uzavření mezi Jeruzalémem a Západním břehem. Z tábora se bez občanské vybavenosti stalo přelidněné místo nikoho sužované odpadky, drogami a násilím. Z každodenního boje o přežití a hledání vlastní identity vzešla skupina mladých rapperů G-Town, která vypovídá o životě v táboře a definuje jeruzalémský styl palestinského hip hopu.


Verze s hebrejskými a arabskými titulky je dostupná pouze ve formátu DVD ke stažení.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.