Scéna z filmu American Interior
Scéna z filmu American Interior
Scéna z filmu American Interior
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

American Interior

Režie
Rok 
2014
Země
  • Velká Británie
Délka
88min 
Jazyky ve filmu 

Velšský kultovní muzikant Gruff Rhys dokumentuje svou nejnovější hudební odyseu po stopách fantastické americké výpravy svého předka z 18. století, cestovatele Johna Evanse.

John Evans, tehdy dvaadvacetiletý zemědělský pomocník z velšské Snowdonie, se v roce 1792 vydal do Ameriky, aby vypátral velšsky hovořící indiánský kmen Madogwyů, který měl, jak se tehdy všeobecně věřilo, stále brázdit americké pláně.

Během svého neobyčejného dobrodružství Evans zápasil s největšími říčními plazy, jaké kdy spatřila Mississippi, lovil bizony s kmenem Omahů, zběhnul v St. Louis ke Španělům, objevil imaginární sopky v Missouri, převzal od Britů Severní Dakotu a vytvořil mapu, podle níž na své legendární expedici postupovali Lewis a Clark.

Snímek se zamýšlí nad tím, jak jdou divoké fantazie dohromady s tvrdými historickými fakty, a jak se může tvorba mýtů podílet na tom, že lidé propadnou šílené a marné honbě za slávou, ať už je jí cestování, válčení či umělecká tvorba.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít