Scéna z filmu The Prism
Scéna z filmu The Prism
Scéna z filmu The Prism
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

The Prism

Režie
Rok 
2012
Země
  • Řecko
Délka
62min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Dokumentární snímek vznikl v rámci projektu The Prism GR2011, který v letech 2010-2011 kolektivně dokumentoval situaci Řecka prostřednictvím DSLR kamer. Zaměřuje se na ekonomickou krizi a její vliv na život lidí v této poklidné zemi na východním okraji Evropy. Cílem bylo převyprávět příběh země sužované problémy novým způsobem. Skupina čtrnácti fotožurnalistů a kameramanů se chopila nástrojů dnešní doby, vyhnula se tradičním mediálním institucím a jednotliví tvůrci se tak stali vypravěči multimediálních příběhů. Snímek je syntézou těchto příběhů v rámci jediného dokumentu, který zkoumá, jak se Řecko a Řekové vyrovnávají s ekonomickou a společenskou krizí, a zároveň přehodnocuje narativní postupy z pohledu nové generace žurnalistů a vypravěčů. Snímek podává svědectví o tom, že nejlepším lékem na krizi je kreativita, a že inovace může nastat i v době největšího temna.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít