Scéna z filmu Filmový dobrodruh Karel Zeman
Scéna z filmu Filmový dobrodruh Karel Zeman
Scéna z filmu Filmový dobrodruh Karel Zeman
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Filmový dobrodruh Karel Zeman

Režie
Rok 
2015
Země
  • Česká republika
Délka
102min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Životopisný snímek, který se ohlíží za životem, prací a významem génia světové kinematografie Karla Zemana. Odhaluje také inspirující zdroje jeho práce a nahlíží do kuchyně průkopníka filmových triků. Snímek obsahuje rozhovory se současnými filmaři od japonských po americké a snaží se zjistit, proč jsou jeho filmy stále aktuální a v mnoha směrech dosud nepřekonané. Mezi významnými tvůrci, kteří hovoří o své inspiraci Karlem Zemanem, najdeme například Terryho Gilliama, Tima Burtona, Kódžiho Jamamuru a další.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít