Přichází první dáma: Retrospektiva Agnès Vardové

Online retrospektiva 17 dokumentárních filmů francouzské režisérky Agnès Vardové. O Agnès Vardové se často hovoří jako o „babičce Nové vlny“. Režisérka, které patří tato poněkud zvláštní, ale dobře míněná pocta, natočila svůj první celovečerní film ve 26 letech. „O tom, že Vardová patří mezi klenoty světové kinematografie a že ji musíme zpřístupnit všem divákům po celém světě, nikdo v DAFilms ani na vteřinu nepochyboval,“ uvádí Diana Tabakov, vedoucí akvizic DAFilms.

Agnès Vardová vyvolala veřejný rozruch, když se podílela na scénáři erotického snímku Poslední tango v Paříži. Její autorský film Cléo od pěti do sedmi patří mezi klenoty francouzské nové vlny. Důležitou, u nás nepříliš známou, úlohu má v její tvorbě dokumentaristická činnost. Částí francouzské kritiky byla označena za prarodičku nové vlny, k čemuž ona sama s úsměvem dodává, že přirovnání pokulhává, protože si ho vysloužila již jako třicetiletá. Sama Agnès Vardová se proti zařazování do kategorií vymezuje. V jejích filmech se často objevují témata jako např. erotika, stárnutí, smrt a bourání společenských tabu.

17 dokumentárních filmů této režisérky zdarma na DAFilms od 4. do 17. února 2013.

Více taky zde.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít