WAS IST KUNST? Dragoljub Raša Todosijević

Vybrali jsme pro vás filmy, které dotvářejí kontext výstavy WAS IST KUNST?, která je od 28. června do 17. září 2023 k vidění v pražském Domě u Kamenného zvonu. Galerie hlavního města Prahy uvádí srbského umělce Dragoljuba Rašu Todosijeviće, jenž patří do první generace neoavantgardních umělců tzv. nové umělecké praxe sedmdesátých let. Společně s Marinou Abramović patří k nejvýraznějším umělcům bývalé Jugoslávie a dnešního Srbska.

Umělec pracuje s vlastním tělem v politickém smyslu. Jeho konceptuální práce se vztahují i k rudimentálním otázkám historie a našemu vztahu k ideologiím v nejširším smyslu. Přinášíme vám filmy, které nahlížejí problematiku zemí bývalé Jugoslávie a nabízejí hlubší porozumění regionu a jeho historii.

Ve spolupráci s

  • GHMP

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít