The Best of DAFilms

Dlouhé zimní večery si až do konce roku můžete krátit sledováním těch nejlepších a nejoblíbenějších dokumentárních filmů, které byly na našem portálu letos k vidění. Jako dárek jsme se ve spolupráci s jejich tvůrci rozhodli zpřístupnit některé z nich zdarma. With love from DAF to you!

Konec roku pozná řada lidí (včetně diváků, distributorů nebo tvůrců dokumentárních filmů) podle toho, že hitparádě kancelářské zábavy vévodí hity jako výroční zpráva, účetní uzávěrka, přehled prodejů, statistiky návštěvnosti… Koho to baví, ať se přihlásí v našem adminu a dostane od nás voucher na nějaký poučný film zaměřený na výsledky psychiatrických výzkumů. Ovšem výpočty jsou i pro nás v DAFilms velmi důležité! Už ten skrytý emoční náboj numerických hodnot má něco do sebe. Když jsou čísla vysoká, zavládne radost, nízká naopak vyvolají celou škálu naprosto protichůdných pocitů. Průměr tak nějak vyšumí bez povšimnutí - ostatně stejně jako všechno, co je průměrné. Čísla nás také občas (příjemně) zaskočí, nebo překvapí. Jenže naše práce není jen o číslech, ale i o hodnotách, které kvantifikovat nelze.

Velkou energii věnujeme tomu, abychom mohli nabídnout v našem online dokumentárním kině "uvedení" filmu ověnčeného vavříny z festivalové soutěže. Stejně tak ale vynakládáme velké úsilí na prezentaci prudce artových či experimentálních filmů. Nečekáme, že nám tyhle dvě investice přinesou stejný počet diváků, ale věříme tomu, že oba typy snímku mají v sobě něco unikátního, co mohou předat dál. Věříme, že první film se nemusí povést stoprocentně, ale pokud má tvůrce co říct, s tím dalším filmové řemeslo zvládne lépe. Možná i díky zázemí, které mu poskytuje Doc Alliance… Občas se nás někdo ptá, zda jsme opravdu viděli přes 1500 filmů, které nabízíme. Čestné pionýrské - ano. A za všemi si z nějakého důvodu stojíme.

Ale zpátky k číslům. Jsou pro nás přínosná také v tom, že víme, jaké filmy se vám v uplynulém roce nejvíce líbily. Mohli jsme tedy připravit jejich "super gala show".

Krásné dokumentární volno!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít