Všichni jsou už v Mexiku – jdete taky?

Evropa se na konci osmdesátých let rozhodla, že všechny zdi a drátěné ploty nemají smysl. O téměř třicet let později se k nim začíná vracet. A nejen ona. Donald Trump je posedlý stavbou superdrahé zdi na hranicích mezi USA a Mexikem. Jak vlastně vypadá život v této zemi? Zjistěte díky našemu eventu!

Středoamerický stát rozhodně není zemí, jejíž vnímání lze zjednodušit na kaktusy, tequilu a pončo s kloboukem. Vzniká zde také řada kvalitních – a dokonce dokumentárních – filmů! Díky nim si můžete udělat přehled o tom, jak vlastně vypadají velké rozdíly mezi venkovem (Summer of Goliath) a městem (Megacities) v praxi. Obecnou charakteristiku této země aztéckých pyramid a býčích zápasů mistrně vystihl Mike Hoolboom v oceněném snímku Mexiko. Byť byl natočen před čtvrtstoletím jako sumarizující poznávací příručka, je v mnohém stále aktuální. Stejně jako velmi palčivé problémy Mexika s narkomafií. Jejich děsivou tvář odhaluje přímo u zdroje Gianfranco Rosi v rozhovoru s univerzitně vzdělaným nájemným vrahem a bývalým policistou proškoleným u FBI El Sicariem. Pokud máte rádi snímky Pedra Almodóvara (v nichž se poměrně často vyskytují transsexuálové), díky snímku Disrupted nabudete dojmu, že byly natočeny podle reálné předlohy. Život na okraji (a ještě větším okraji) společnosti pak s poutavou empatií zachycují filmy The Tightrope a He Whose Face Gives No Light. Hoolboomův klenot Mexiko nabízíme dokonce zdarma!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít