Best of DOK Leipzig Animadok

DOK Leipzig je největší německý festival zaměřující se na dokumentární filmy. Jeho specialitou ale je, že ve svém programu má nejen dokumenty, ale i animované filmy jako svébytnou a samostatnou formu vyjádření.

Spolu s festivalem jsme pro vás připravili výběr z loňské mezinárodní soutěžní sekce animovaných dokumentů. V našem programu naleznete krátké dokumenty jako dělané na cestu do práce! Jaká je historie zobrazování banánů v naší kultuře? Amarillo zná odpověď. A pokud chcete zodpovědět delikátnější otázky, pusťte si The Clitoris.

V letošním programu můžete také zhlédnout dokument Strnadovi Heleny Třeštíkové. A pokud se na festival nechystáte, podívejte se na něj hned teď u nás na DAFilms.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít