Láska prochází dokumentem

Nemůžete si pomoct a jste zamilovaní do dokumentárních filmů? Rozumíme vám! Ke správné oslavě svátku zamilovaných jsme pro vás připravili snímky o lásce, randění, erotice, první puse, ale také o tom, jak je to s láskou ve Švédsku…

Švédská teorie lásky ohledává výsledky sociální politiky této skandinávské země, která možná svým důrazem na individualismus až moc zchladila vášeň introvertních Švédů. Slepé lásky Juraje Lehotského ukazují těžkosti nevidomých při hledání toho pravého. K lásce patří také sex a erotické napětí – známý experimentátor Peter Tscherkassky ve svém dvouminutovém snímku Erotique představuje části těla jako abstraktní malbu. Lásku můžete totiž pociťovat také k umění: starší pár žije v Moskvě spolu se stovkami obrazů starých mistrů, Velázqueze, Michelangela a dalších. Baví-li vás trochu nahlédnout do soukromí dalších lidí, je Suitcase of Love and Shame pro vás! Režisérka Jane Gillooly na eBay koupila kufr plný vzpomínek, z něhož zpětně sestavila příběh zakázané lásky dvou milenců v Americe šedesátých let.

Nebojte se ponořit do filmů o lásce ze všech možných úhlů, zamilujete si je!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít