Od zlodějíčka k narkomafii

Nevyřešené kriminální případy, válečné zločiny, dojemné osudy mladých zlodějíčků, ale i portrét zabijáka ve službách italské narkomafie… Proč zločin odpradávna přitahuje tvůrce i diváky? Podívejte se s námi na nejrůznější podoby zla, tak jak je zachytili renomovaní filmaři.

Helena Třeštíková dvacet let sledovala pád recidivisty Reného; Gianfranco Rosi získal do filmu El Sicario – pokoj 164 unikátní svědectví nájemného vraha. Dvojice izraelských režisérů zpracovala třistapadesátihodinové svědectví z procesu nacistického zločince Adolfa Eichmanna. Rumunský režisér Alexandru Solomon se ve svém filmu Velká komunistická bankovní loupež vrátil k případu z roku 1959, kdy skupina vysokých komunistických funkcionářů ukradla automobil s několika miliony lei, a přestože všichni byli dopadeni a odsouzeni, filmové zpracování události bylo zakázáno. Ve filmu Kauza Cervanová se Robert Kirchhoff snaží objasnit třicet let starou vraždu mladé dívky, která otřásla Slovenskem. A srbsko-francouzský dokument Hlubina dva se navzdory úchvatné vizuální stránce zaměřuje na utajované masové vraždy civilistů během ozbrojeného konfliktu v Kosovu.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít