Zakázaná láska

Láska, touha a vášeň mohou mít nejrůznější podoby. Podívejte se na náš výběr filmů, které reflektují LGBT a queer tématiku v nejrůznějších stylech a žánrech...

Výstřední mladík Alexej ve filmu Motýli nemá problém přiznat svou homosexuální orientaci, a jeho okolí ho bez problémů přijímá, s jedinou, ale o to důležitější výjimkou – jeho matkou… Ve filmu Call Me Marianna touží žena uvězněná v mužském těle začít nový, autentický život, pro který ale bude muset obětovat to nejcennější – svou rodinu. Gus Van Sant se potkává s Jamesem Bidgoodem a Pierem Paolem Pasolinim ve filmu Bratři noci, hybridem na pomezí hraného snímku a dokumentu, který je zároveň temnou baladou z noční Vídně. Po padesáti letech se ve filmu Touch vrací do newyorské Čínské čtvrti sběratel obrazů, gay a imitátor, aby se postaral o svou umírající matku. V hlavě mentálně zaostalého Sergeje, obdivovatele Putina a pravoslavného věřícího, se stýkají všechny extrémy ruského světa, ve kterém přitom ale pro blázny není místo... Jaké právo na život a štěstí má pedofil, který nikomu neubližuje, řeší ve filmu Danielův svět režisérka Veronika Lišková, snímek Scandal mapuje první otevřené zpovědi homosexuálů v současné Albánii. Do 70. let se vrací film I Just Wanted to Be Somebody uznávaného amerického režiséra Jaye Rosenblatta, který natočil příběh Anity Bryantové, která paradoxním způsobem přispěla k boji za práva homosexuálů. Všem pravidlům, očekáváním a téměř i popisu se vymyká portrét fotografa, filmaře, tvůrce videoartu a výrazné postavy newyorského undergroundu Toma Chomonta z pohledu dokumentaristické legendy Mikea Hoolbooma.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít