DOK Leipzig: podlehněte animovaným dokumentům!

Německý festival DOK Leipzig je jeden z největších evropských festivalů, který se zaměřuje na dokumenty. Specialitou Lipska je zaměření na animované dokumenty, které festival prezentuje jako svébytnou formu vyjádření. Společně s festivalem jsme pro vás i letos připravili tradiční ochutnávku z animovaného programu loňského roku, a to napříč sekcemi!

Podívejte se například na film Mum’s Hair, který vyhrál Zlatou holubici za nejlepší animovaný dokument a vypráví o proměně režisérčiny matky v průběhu dvou let během léčby.

Jaké další animované dokumenty z Lipska můžete zhlédnout teď hned?

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít