Trieste Film Festival představuje své filmy online

Zveme vás na cestu do Itálie: připravili jsme pro vás nový programový speciál společně s Trieste Film Festival. Ten letos slaví dvojité narozeniny: 30 let od založení a také 30 let od pádu Berlínské zdi. Festival v Terstu si již od svých počátků kladl jako hlavní úkol přinášet západnímu publiku díla ze střední a východní Evropy a vytvářet tak mosty ve znovuspojené Evropě. Podívejte se na dokumenty, které byly na tomto festivalu uvedeny a poté cestovaly na přehlídky po celém světě!

Rodina režiséra Roka Bička nabízí intimní pohled na mladého Matěje v průběhu deseti let, kdy se snaží založit rodinu, navzdory špatným startovacím podmínkám: životu v chudobě či historii psychických chorob u předků. Slovinský observační dokument ve stylu cinéma vérité přináší nesoudící vhled do života jednoho mladého muže. Tarzanova varlata ukazují výzkumné centrum v Suchumi, jehož zašlá sláva je cítit na každém kroku. Kdysi slovutné vědecké centrum, kde se experimentovalo s primáty, dnes schází a jako relikty minulosti tu působí výzkumníci i šimpanzi, na nichž se i nadále testují nejrůznější farmaka. Malebné doby jsou složené z domácích 8mm archivů malířky Márie Gánóczy narozené v roce 1927 do rodiny silných ženských umělkyň. Její deníky zachycují její život i dramatické dějiny středoevropského prostoru.

O festivalu: Filmový festival v Terstu byl založen krátce před pádem Berlínské zdi a je prvním a nejvýznamnějším italským festivalem zaměřeným na filmy ze střední a východní Evropy. Již třicet let oslavuje filmy a tvůrce, jež Itálie spolu se západním publikem teprve objevuje.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít