Líbám tě a miluji: filmové korespondence

Drahý milovníku dokumentů,
posíláme Ti pozdravení a výběr filmů v dopisech a dokumentů o korespondencích.

Víš, jak velkou láskou k sobě zahořeli básníci Ingeborg Bachmann a Paul Celan v poválečné Vídni? Podívej se na film Vysnění režisérky Ruth Beckermann. Zamilovaný dopis můžete poslat i městu svého srdce, jako to udělal Jonas Mekas ve snímku My Paris Movie. Láska ve filmu může mít i erotické a hořké podtóny. Jako ve snímku Suitcase of Love and Shame, který dala dohromady Jane Gillooly z nalezených zvukových pásek; dva milenci v Americe 60. let se totiž rozhodli svoji lásku zaznamenat. Jaké další korespondence ve filmu jsme pro Tebe připravili, milý diváku? Podívej se na všechny!

S láskou,
Tvá spřízněná dokumentární duše

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít