Česká dokumentární radost je online!

Společně s projektem Česká radost v českých kinech vám přinášíme online vybrané filmy z festivalu MFDF Ji.hlava ze soutěžní sekce Česká radost pro nejlepší české dokumenty tradičně prezentované na podzim na festivalu v Jihlavě. V letošním roce se můžete podívat na čtyři z nich: Iluze, Máme na víc, Pasažéři a Dobrý život sokola Bendy.

Iluze režisérky Kateřiny Turečkové přibližuje maďarskou každodennost a postupné utahování šroubů. Formálně použila prvky videohry. Máme na víc zachycuje prezidentskou kampaň Michala Horáčka, která vyvrcholila loňskými volbami. Režisér Robin Kvapil byl zároveň jedním ze členů volebního štábu tohoto kandidáta. Pasažéři Jany Borškové představují osudy dětí, které vyrostly v dětském domově a ve svých osmnácti letech ho opouští, aby se postavily na vlastní nohy. Režisér Pavel Jurda představuje v Dobrém životě sokola Bendy portrét vytrvalého a houževnatého zasloužilého sokola Mirka Bendy.

Česká radost v českých kinech je tradiční projekt MFDF Ji.hlava, který přináší filmy ze soutěžní sekce Česká radost do kinodistribuce a následně online.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít