Italský film léčí – pomáhejte s námi

Sledujte jakýkoliv film z našeho speciálního programu Italský film léčí a my z každého přehrání věnujeme 40 % z celkové ceny na podporu nemocnic v Lombardii. Tak jako u každého filmu, zbývajících 60 % odvádíme majitelům práv, a tak zároveň podpoříte italské filmaře v tomto náročném čase.

Itálie momentálně čelí nejhorším dopadům současné celosvětové epidemie. Od svého vzniku je DAFilms mezinárodní platformou, která pomocí filmu propojuje jednotlivé státy a kontinenty. I proto bychom rádi nyní podpořili Itálii v této krizové situaci. A vy, diváci, nám v tom můžete pomoci.

Nově jsme do programu zařadili debutový film Controfigura režisérky Rä di Martino, který byl ve světové premiéře představen na filmovém festivalu v Benátkách. V okolí marockého Marrakeche se odehrává příběh filmového štábu, který se snaží najít ty nejlepší lokace pro vznik remaku amerického filmu. S humorem a citem natočené drama o jedné italské rodině je snímek Between Sisters režiséra Manu Gerosa. Ve výběru filmů najdete i snímky významných současných dokumentaristů jako Gianfranco Rosiho (Below Sea Level) nebo autorské dvojice Massima D’Anolfi a Martiny Parenti (The Castle).

Připomeňte si s námi všechno to, co máme na Itálii rádi a čím je tato země výjimečná. Objevte nové filmy a autory současné italské kinematografie a podpořte tuto zemi v nelehké době.

Z každého přehrání filmu v tomto speciálním programu věnujeme 40 % částky na podporu nemocnic v Lombardii, kterou především v severní Itálii zajišťuje nezisková organizace Emergency. Zbývajících 60 % z každého přehrání filmu odvádíme majitelům práv, a tak podporujeme italské tvůrce v jejich další tvorbě. Více informací o neziskové organizaci Emergency a možnost další finanční podpory: Emergency

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít