BAFICI: Přehlídka latinskoamerických dokumentů

Objevte pestrou kulturu Jižní Ameriky pohledem dokumentaristů. Pokud nepatříte mezi festivalové znalce, pod zkratkou BAFICI najdete název jednoho z největších latinskoamerických festivalů nezávislého filmu, který se každoročně odehrává v Argentině. Přinášíme vám výběr současných dokumentárních filmů, které byly v poslední době uvedené právě na tomto festivalu.

Ve spolupráci s festivalem BAFICI vám představujeme výběr filmů, které dramaturgové v minulých ročnících uvedli ve třech soutěžních sekcích – mezinárodní, latinskoamerické a argentinské. Mezi tituly vyprodukovanými od roku 2016 do současnosti objevíte ta nejlepší díla argentinských a dalších latinskoamerických filmařů jako Néstor Frenkel, María Álvarez, Sergio Wolf nebo Luis Hitoshi Diaz. Čekají na vás ale i díla méně známých režisérů a nově vycházejících talentů jihoamerického kontinentu.

Ačkoliv poprvé v novém miléniu se svět musel kvůli pandemii koronaviru obejít bez BAFICI, děláme všechno pro to, abychom festival udrželi naživu alespoň online. V našem výběru najdete jen malou část energie a inspirace, kterými pulzuje Buenos Aires v průběhu festivalu. Hlas místních filmařů bude ale opět vyslyšen, filmy zastíněné blockbustery opět najdou své diváky, a co víc, srdce festivalu bude bít i nadále.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít