Věřte nevěřte

Může film zachytit realitu nezkresleně? Můžeme věřit tomu, že v dokumentárním filmu vidíme odraz skutečnosti? Kde je linie mezi dokumentem a fikcí? Vybrali jsme pro vás filmy, které se pohybují na tenké hranici mezi realitou a fikcí.

Právě hybridní filmy jsou doménou řecké režisérky Alexandry Kranioti, jejíž film Obscuro Barroco jsme vám před nedávnem představili. Její debutový snímek Exotica, Erotica, Etc. nás přenáší do lehce mysteriózního světa námořníků a kurtizán, které se již po staletí setkávají v přístavech lemujících oceány. Nově jsme do katalogu přidali i tři krátké filmy, které si s realitou umně pohrávají. Pablo Briones ještě před tím, než natočil svůj celovečerní film Baracoa, zachytil dětský svět dvou chlapců vyrůstajících na kubánském venkově v krátkém filmu Pezcal. Fascinující světy, v nichž si nemůžete být jistí, co je realita a co pouhá imaginace tvůrce, najdete dále ve filmech Shooting Crows nebo Syndromes of Mimicry.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít