Radu Jude: Na tyhle filmy zapomeňte!

Přehlídka filmů čerstvého vítěze Berlinale, rumunského režiséra Radua Judeho. V programu naleznete jeho festivalově úspěšné hrané filmy, nejnovější dokumentární film nebo méně známé krátké filmy.

Na tyhle filmy zapomeňte, k tomu vybízí rumunští pravicoví extremisté, které pobouřily filmy Radua Judeho. Jak ale upozorňuje režisér v pozvánce pro diváky DAFilms, k tomu, abyste na tyto filmy mohli zapomenout, musíte je nejprve vidět. U nás nyní máte jedinečnou příležitost. Celou pozvánku Radua Judeho ke sledování naší přehlídky můžete zhlédnout pod textem.

Přehlídka filmů Radua Judeho nabízí průřez jeho tvorbou, se zvláštním zaměřením na filmy, v nichž odkrývá zapomenuté, či nepříliš světlé okamžiky rumunské historie. Můžete se těšit na hrané filmy Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři, Aferim! nebo dokumentární film Mrtvý národ a nejnovější dokument The Exit of the Trains, který uvádíme exkluzivně společně s jeho krátkými filmy pouze do 30. dubna.

Filmový program doplní i exkluzivní živý stream diskuze s režisérem, který v pondělí 19. dubna od 19 hodin povede argentinská kritička a filmařka Lucía Salas. Více informací najdete v sekci Živě nebo na našem facebooku.


Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.