Diskuze k retrospektivě Radua Judeho (EN)

Režie

19.04.2021, 19:00

Záznam exkluzivního rozhovoru s režisérem Radu Judem. Mezinárodně oceňovaný filmový tvůrce získal v roce 2021 Zlatého medvěda na festivalu Berlinale. Rozhovor moderuje filmová kritička a režisérka Lucia Salas.

Rozhovor jsme uvedli u příležitosti přehlídky jeho filmů, které můžete najít v programovém speciálu Radu Jude: Na tyhle filmy zapomeňte!.

Přehlídka filmů nabízí průřez tvorbou Radua Judeho, se zvláštním zaměřením na filmy, v nichž odkrývá zapomenuté, či nepříliš světlé okamžiky rumunské historie. Diváci se mohou těšit na hrané filmy Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři, Aferim! nebo dokumentární film Mrtvý národ, dokument The Exit of the Trains a nejnovější jízlivou satiru Smolný pich aneb pitomý porno oceněnou Zlatým medvědem na Berlinale.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít